poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Prosta tarta

Dzisiaj w ramach dobrej strony kuchni zapraszam na ciasto, które zrobimy w kilka minut (lub kilkanaście jeśli mamy pomocnika domagającego się uwagi). Nie wymaga dużych zdolności kulinarnych ani też specjalnego wysiłku, za to uśmiech męża po powrocie z pracy bezcenny - kiedy dałaś radę to zrobić jak Młody nie schodzi z rąk (dosłownie). Do tego bardzo smaczne, a jak jesteście po kilku miesiącach karmienia piersią mega alergika (tak jak ja) to delicja wśród delicji. 

tarta z jabłkami i aronią, zdrowa, szybka, dla mężaCiasto:
200g mąki pszennej
100g mąki ziemniaczanej
120g masła
1 jajko
2 łyżki kwaśnej śmietany
szczypta soli
3 łyżeczki cukru

Mąkę przesłałam na stolicę, dodałam sól i cukier oraz zimne masło i posiekałam. Dodałam śmietanę i jajko - zagniotłam  ciasto, które podzieliłam na dwie części 1:3. Większą rozwałkowalam i wylepiłam formę o średnicy 26cm do wysokości ~3cm. Drugą część rozwałkowałam na bliżej nieokreślony kształt. Obie schowałam do zamrażarki na 15 minut. Włączyłam piekarnik na 180 stopni.

Nadzienie:
800g dżemu z jabłek
200g dżemu z aronii
Dodatkowo 3 łyżki bułki tartej
Oba dżemy wymieszałam w misce.
Na ciasto w formie wysypałam bułkę tarta, wyłożyłam nadzienie, a na wierzchu ułożyłam kratkę z pasków wyciętych z drugiej części ciasta. Piekłem 50 minut w temperaturze 180 stopni.

Smacznego :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witam :)